Lokalita: Plzeňský kraj
Město: Plzeň
Počet osob: 1 osoba
Doba trvání: cca 120 minut

Cena: 200 Kč
Vyzkoušet zážitek

Program zážitku: Prohlídka pivovaru Gambrinus s ochutnávkou

Zážitek pro všechny, kteří pivo rádi popíjí, ale také chtějí vědět, jak věci fungují. Jak se pivo vařilo dříve a jak se vaří dnes? To vše se účastníci dozví na dvouhodinové prohlídce plzeňského pivovaru Gambrinus.
Prohlídka pivovaru začíná v historické nově zrekonstruované Varně 1869. K výkladu o historii dostanou první pivní ochutnávku a rovnou se dozví o surovinách, bez kterých by to prostě nešlo.
Navštíví zachovalou rozkvasnou spilku, kde se dozví o výrobních procesech dob minulých. A z minulosti skočí rovnou do současnosti a možná i budoucnosti? Půjde se totiž k cylindrokonickým tankům, kde se podívají na zoubek nejmodernějším způsobům kvašení piva. U nich si budou moct zahrát na sládky. Ochutná totiž ještě zrající pivo, což bývá obyčejně výsada sládků. Bude už zralé akorát, nebo potřebuje ještě čas?
A kde se začínalo, tam se i končí. V historické Varně 1869 už čeká sládek, který prozradí zásady správné péče o zlatý mok a ukáže různé styly čepování. A to za ochutnávání lahodných nepasterizovaných a nefiltrovaných piv. Tak na zdraví!
Zážitek je vhodný pro gurmány starší 18 let (mladší mohou jen za doprovodu rodičů, ovšem bez ochutnávky piva)

Specifikace: Prohlídka pivovaru Gambrinus
Typ zážitku: Gurmán
Pro koho je určený: Pro muže