Romantický zámek Jemniště, nacházející se necelých deset kilometrů jihovýchodně od města Benešov, je oblíbeným místem výletů i svatebních obřadů.

Dnešní podoba barokního zámku pochází z poloviny osmnáctého století, kdy musel být zámek po rozsáhlém požáru zcela zrekonstruován.

Navštivte zámecký zvěřinec

Zámek nabízí svým návštěvníkům jeden prohlídkový okruh, jehož součástí jsou reprezentační i soukromé místnosti zámku a také zámecká kaple svatého Josefa. Komentovaná prohlídka trvá přibližně padesát minut a návštěvnici mohou jejím prostřednictvím zámek zhlédnout od dubna do října. Součástí zámku je i rozsáhlý zámecký park s francouzskou zahradou, anglickým parkem se třemi rybníky a malým zvěřincem.

Chcete strávit noc na zámku?

Zámek Jemniště nabízí svým návštěvníkům i zcela jedinečnou možnost ubytování. Pokud máte o zájem o přespání na zámku, můžete si vybrat z několika dobových apartmánů, které se nacházejí buď přímo v zámecké budově, nebo v areálu zámku.

Několik informací ze zámecké historie

První zmínky o Jemništi pocházejí ze čtrnáctého století, kdy nedaleko dnešního zámku stávala vodní tvrz, později renesanční zámek, jehož pozůstatky jsou dnes označovány jako starý zámek. Na začátku osmnáctého století jemnišťské panství koupil hrabě František Adam z Trauttmansdorffu, kterému starý zámek nevyhovoval, a nechal si tak nedaleko od něj postavit zámek nový. Zámek byl již v první polovině osmnáctého století zcela zničen požárem, a byla tak nutná jeho nákladná rekonstrukce ve stylu vrcholného baroka. Do poloviny devatenáctého století se poté na Jemništi vystřídalo několik majitelů, roku 1868 ale zámek kupuje rod Sternbergů, kterým zámek patřil až do druhé světové války. Po válce se zámek stal vlastnictvím státu, ale roku 1995 byl rodině Sternbergů navrácen v rámci restituce zpět a dnes rodina na zámku Jemniště trvale bydlí.

 

Prohlídky a cenaOtevírací dobaKontaktMapaFotogalerieUbytování

Prohlídkové okruhy

Zámecká expozice sestává z 9 sálů, pokojů a kaple sv. Josefa.

 Dospělí  160 Kč
 Děti 6-14 let  90 Kč
 Studenti a senioři  130 Kč
 Rodinné vstupné (platí pro 1 dítě a 2 dospělé)  320 Kč
 Rodinné vstupné (platí pro 2 děti a 2 dospělé)  410 Kč
Samostatný vstup do venkovní expozice
 Dospělí  80 Kč
 Děti 6-14 let  55 Kč

Návštěvní doba

Leden – březen  jen na objednání, skupiny od 10 osob
 Duben, květen  soboty, neděle a svátky od 10.00 do 16.30 hod.
 Červen  denně mimo pondělí od 10.00 do 17.30 hod.
 Červenec, srpen  denně od 9.00 do 18.30 hod.
 Září  denně mimo pondělí od 10.00 do 17.30 hod.
 Říjen  soboty, neděle a svátky od 10.00 do 17.30 hod.
 Listopad, prosinec  Jen na objednání, skupinky od 10 osob

Kontakty

Jiří Sternberg
Jemniště  1
Postupice
257 01
IČ: 66781001

DIČ: CZ 6811291905

Mapa

Fullscreen-Logo
zámek jemniště

načítám mapu - prosím čekejte...

zámek jemniště 49.743807, 14.785538 Barokní zámek byl dokončen v roce 1724 podle návrhu architekta Františka Maxmiliána Kaňky. Roku 1754 však vyhořel a byl znovu upraven do dnešní podoby. Zámek sloužil jako letní sídlo panstva. Po roce 1989 jej opět získala rodina Sternbergů. Při prohlídce uvidíte historické interiéry s dobovým zařízením a sbírkami ze 17. a 19. století, taneční sál, galerii obrazů nebo zámeckou kapli sv. Josefa s barokní freskou od V. V. Reinera. K zámku přiléhá třináctihektarový udržovaný anglický park, jehož součástí je také malá ZOO. V celé areálu zámku je zákaz vstupu se psy.

Fotky

Fotogalerie není momentálně k dispozici. Pokud máte fotografie hradu či zámku pošlete nám je na email: pamatky@cirda.cz.

Pokud Vaše Fotografie schválíme uhradíme Vám za každou fotku podle kvality od 20 – 50 Kč.
Maximálně zveřejníme pouze 20 fotografií na jeden památkový objekt.